Preparaty

Stosujemy środki produkowane przez renomowane europejskie i amerykańskie koncerny chemiczne posiadające przedstawicielstwa w Polsce (Bayer, Basf, Dow AgroSciences) oraz polskich doświadczonych producentów środków dla potrzeb higieny sanitarnej (Asplant, Best Pest, Iodex, Naturan, SaneChem). Wszystkie używane przez nas preparaty posiadają wymagane zezwolenia i rejestracje dopuszczające do obrotu stosowania w Polsce (MZ,PZH,MR).

Dezynsekcja

Tępienie owadów pociąga za sobą konieczność używania trucizn rozpylanych w pomieszczeniach w których na codzień żyją i pracują ludzie. Odpowiedzialność przy stosowaniu środków chemicznych w tego rodzaju miejscach jest największa, dlatego staramy się dobierać środki i metody walki z zagrożeniem najodpowiedniej do danej sytuacji. Umiejętności i doświadczenie (działamy od 1988r.) pozwalają nam na stosowanie nie tylko metod opryskowych i fumigacyjnych, lecz także w miejscach w których tego typu postępowanie jest niewskazane lub niemożliwe, sposobów bezopryskowych (pułapki, żele, wabiki feromonowe i smakowe, środki płoszące powodujące migrację owadów z miejsc zagrożonych - metody te z powodzeniem stosujemy współpracując z Miejskimi Ogrodami Zoologicznymi w Warszawie, Gdańsku Oliwie i Płocku). W mieszkaniach i w pomieszczeniach w których estetyka i uciążliwość zabiegu nie jest dla klienta bez znaczenia, stosujemy bezpieczne, bezwonne, nie plamiące, bezbarwne preparaty. W miejscach w których zastosowanie cieczy jest niemożliwe ze względu na niebezpieczeństwo zwarcia (złącza elektryczne, sprzęt elektroniczny itp.) stosujemy środki pyliste. Tam gdzie zachodzi obawa o zatrucie ludzi i zwierząt w sąsiedztwie lub opuszczenie lokalu przez mieszkańców (pracowników) jest niemożliwe, a sytuacja wymaga użycia silnych preparatów gazowych, stosujemy rewelacyjną metodę zwalczania przy pomocy działających z opóźnieniem mikrokapsułek polimerowych zawierających środek bójczy. Kapsułki przenoszone są przez owady do "gniazd" gdzie niszczą te insekty, które bezpośrednio nie nie zetknęły się z substancją bójczą.

Niezrównanym preparatem mikrokapsułkowym jest EMPIRE* 20, środek produkowany przez amerykańską firmę Dow AgroSciences należącą do Dow Chemical, piątego pod względem wielkości koncernu chemicznego na świecie (jednego ze światowych liderów w dziedzinie zwalczania szkodników). EMPIRE 20 to insektycyd nowej generacji przeznaczony do stosowania przez wyspecjalizowane jednostki dezynsekcji i placówki zdrowia w hotelach i stołówkach, w zakładach przetwórstwa spożywczego, środkach transportu i budynkach użyteczności publicznej. EMPIRE 20 jest połączeniem chlorpyrifosu będącym składnikiem aktywnym z zaawansowaną techniką mikrokapsolacji. Gwarantuje wysoką skutecznoś i długotrwałą aktywność nawet w najtrudniejszych warunkach. Insektycyd poprzez twardą okrywę polimerową zabezpieczony jest przed wpływami zewnęcznymi, takimi jak wysoka temperatura, światło, wilgoć i zachowuje trwałą aktywność przez okres wielu miesięcy eliminując potrzebę częstego ponawiania zabiegu (producent gwarantuje trzy miesiące ale z naszych doświadczeń wynika, że nie zmywany zabezpiecza dezynsekowane obiekty na kilka, często nawet kilkanaście miesięcy). Środek ten jest absolutnie bezpieczny w stosowaniu, w Europie niekwalifikowany jako trucizna. W efekcie mikrokapsulacji EMPIRE 20 ma bardzo niską doustną (LD 50 > 25.000 mg/kg m.c.) i skórną (LD 50 > 10.000 mg/kg m.c.) toksyczność. Jest tak niska, że EMPIRE ma najniższą z możliwych klasyfikację ryzyka. Nie wykazuje żadnego negatywnego działania dla zwierząt domowych, mogą one powrócić do dezynsekowanych pomieszczeń zaraz po zakończeniu zabiegu. Dalsze zalety które płyną ze stosowania EMPIRE 20 to dyskrecja - brak zapachu, nie zostawia śladów, nie wypłasza owadów z ich kryjówek oszczędzając widoku insektów naszym klientom i ich gościom.

Innym środkiem o niezrównanym komforcie w stosowaniu jest MAXFORCE ULTRA - produkt Bayer. Składnikiem aktywnym preparatu jest nowoczesna substancja - hydramethylnon - trucizna żołądkowa o spowolnionym działaniu. Efekt domino związany jest ze spowolnionym działaniem środka, owad zanim padnie zanosi drobinki środka do miejsc przebywania szkodników - "jeden prusak zje, a tysiąc padnie!" MAXFORCE posiada wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi środkami opryskowymi. Pozwala na dokładne wyłożenie preparatu czyniąc zabieg czystym, nie zakłucającym normalnej pracy. Umieszczenie go w miejscach dyskretnych ogranicza kontakt trutki z klientem, niezwalczanymi organizmami i środowiskiem. Jest to preparat skuteczny przez długi okres czasu i niewyczuwany przez prusaki jako trucizna. Prusaki posiadają niesamowitą zdolność wyczuwania trucizn w pokarmach, nie tylko podczas obwąchiwania czułkami i zjadania ale także póżniej. Trucizna może być cofnięta nawet z wola , końcowego odcinka przełyku, gdzie pokarm zatrzymywany jest przed trawieniem jeszcze na jeden moment. Ponadto prusaki posiadają tzw. "tłuste ciałko", biały tłuszcz rozkładający składniki odżywcze dla zapewnienia energii. Dzięki niemu potrafią niejednokrotnie przetworzyć i unieszkodliwić środki owadobójcze. MAXFORCE jest przynętą w której jako jednej z nielicznych prusaki trucizny nie wyczuwają.

Doskonałe rezultaty daje również FASLANE - produkt Basf. Uwaga, firma ta posiada w swojej ofercie jedyny na naszym rynku preparat, który obok właściwości owadobójczych posiada także inne bardzo ciekawe właściwości! TENOPA 060 SC jest również środkiem "antykoncepcyjnym" dla owadów.Dzieje się tak dzięki połączeniu insektycydu z substancją degenerującą rozwój chityny u larw. Preparat ten niszczy owady dorosłe i nie pozwala jednocześnie przepoczwarzyć się larwom w formę dojrzałą zdolną do dalszego rozmnażania.

Zwalczając owady latające w zakładach produkcji i przetwórstwa żywności, sklepach spożywczych i w miejscach gdzie muchy, osy lub komary są szczególnie uciążliwe lub zarazki chorób przez nie przenoszone są zagrożeniem dla zdrowia, poza tradycyjnymi zabiegami higienicznymi (odkażanie), stosowania pestycydów i trutek pokarmowych, proponujemy zastosowanie lamp owadobójczych UV. Nasza firma zapewnia właściwe zainstalowanie (zgodnie z zasadami najbardziej ekonomicznego wykorzystania) i serwis (wymiana żarówek, substancji lepiących, czyszczenie, pośrednictwo między klientem a dystrybutorem i producentem lamp UV).

Deratyzacja

Stosujemy antykoagulanty drugiej generacji, najnowocześniejsze środki gryzoniobójcze działające z opóźnieniem dzięki czemu szkodniki nie nabywają nieufności do trucizny. Preparaty te posiadają właściwości wabiące, powlekane są substancjami wodoodpornymi. Zawierają środki mumifikujące niwelujące przykry zapach działając wysuszająco na padłe gryzonie. W swoim składzie zawierają również bitrex lub gormax substancje o wyjątkowo gorzkim smaku zabezpieczającym przed przypadkowym spożyciem przez człowieka, a nie wyczuwanym jako przykry przez gryzonie. Człowieka chroni również możliwość zastosowania odtrutki (witamina K1). W miejscach w których zastosowanie trutki jest niemożliwe, zastępujemy ją pułapkami i żywołapkami.

Dezynfekcja

Do odkażania stosujemy preparaty dezynfekcyjne nowej generacji niszczące wirusy, bakterie i grzyby. Nie powodują one reakcji uczuleniowych, są bezpieczne dla środowiska, nie powodują korozji (zalecane do dezynfekcji środków transportu). Mogą być stosowane w obecności ludzi i zwierząt. Stosujemy również naturalne organiczne eliminatory niepożądanych zapachów (całkowicie nietoksyczne i nieszkodliwe dla ludzi, zwierząt i roślin). Stanowią one mieszaninę powszechnie występujących w środowisku bioelementów, które w sposób enzymatyczny eliminują powstawanie przykrych zapachów towarzyszących gnilnemu rozkładowi wszelkiego rodzaju substancji pochodzenia organicznego.

Podążamy za najnowocześniejszymi osiągnięciami znaczących producentów oferując naszym klientom najdoskonalsze i najbezpieczniejsze metody zabezpieczeń przed szkodnikami.